Gårdagens besök på Nostalgifestivalen i Vårgårda, en festival som delvis sponsrades av Bullens Varmkorv men idag fick jag åka till Växjö för att kunna plåta denna fina skylt på Bullens.
Bullens, den enda varmkorv jag äter, tycker den är god! Vi har ett handgjort nyckelskåp som pryds av en halv bullens konservburk på dörren och en fin gyllene korv högst upp, jag älskar det!
Vid svårighet att kommentera använd Kommentera som: "Anonym" eller "Namn/webbplats". Som finns under den lilla gråa trekant/pilen om du klickar på den.
Läcker skylt! Ser ut att vara en riktigt gammaldags hederlig neonskylt.
SvaraRaderaJa Bullens vet nog alla vad det är, snygg skylt med patina.
SvaraRaderaLäcker skylt! Däremot gillar jag inte korven men det är en helt annan sak!
SvaraRaderaBullen Varmkorv !! Finns den kvar ?? Vilken Nostalgi-tripp ;-) Läcker skylt på korven med härligt blå himmel bakom.
SvaraRaderaBullens, den enda varmkorv jag äter, tycker den är god! Vi har ett handgjort nyckelskåp som pryds av en halv bullens konservburk på dörren och en fin gyllene korv högst upp, jag älskar det!
SvaraRaderaDet varumärket måste väl vara ett av de mest kända i landet :) snygg skylt!
SvaraRaderaBullen är goat nu eller vad tycker ni är Eriksson fortfarande goat hmmm????
SvaraRadera